24.06.2010 09:10 - Южна Корея на осминафинал след драма срещу Нигерия - 2:2
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 374 Коментари: 0 Гласове:
0

image
Отборът на Южна Корея се класира за осминафиналите на Мондиал 2010. Азиатският отбор завърши наравно 2:2 с Нигерия в много драматичен мач. Така Южна Корея зае второто място в група "B" и на осминафиналите ще се изправи срещу Уругвай. Нигерия пък напуска световното с 1 спечелена точка.

Резултатът откри Уче в 12-ата минута.Чики Одия центрира в наказателното поле, Ду-ри Ча закъсня с намесата си, от което се възползва Калу Уче, който даде аванс на тима си. В 36-ата минута Уче пропусна страхотна възможност да направи 2:0, но ударът му срещна лявата греда. Юн-соо Ли успя да върне едно попадение за Южна Корея. Той засече с глава центриране на Сун-юн Ки и направи 1:1.

В 49-ата минута Парк Чу-юн доведе нещата до 2:1 в полза на Южна Корея след страхотно изпълнение на фаул. Авторът на второто попадение за азиатския отбор продължи със силните си изяви и след почивката, като направи два пропуска съответно в 55-ата и 62-ата минути. Четири минути по-късно Якубу стреля от два-три метра, но топката мина покрай вратата.

В 68-ата минута реферът даде дузпа за Нигерия след грубо нарушение на Нам-ил Ким срещу Чунеду Обаси.

Наказателният удар бе точно изпълнен от Якубу, който възстанови равенството.