19.06.2010 21:09 - Сразихме Холандия като гост
Автор: nmedia Категория: Спорт
Прочетен: 458 Коментари: 1 Гласове:
0

Последна промяна: 19.06.2010 21:10

Българският национален отбор по волейбол изнесе истинска волейболна лекция на Холандия, побеждавайки с категоричното 3:0 гейма като гост.

Първият гейм започна добре за домакините, които се оттеглиха с преднина от 2 точки на първата техническа пауза. След подновяването на играта "лалетата" изглеждаха буквално безпомощни срещу мощните атаки на Владо Николов и Матей Казийски. Отлична в този мач беше и нашата блокада. Така категорично затворихме гейма на 19 точки, писа Топспорт.

През втората част блесна звездата на Тодор Алексиев. Тошко буквално разпиля холандската защита. Българите спечелиха категорично този втори гейм на 22 точкии и не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор на игрището.

Най-сериозен отпор "лалетата" оказаха в третия гейм. Резултатът се движеше точка за точка, когато домакините дръпнаха напред след 2-3 наши детински грешки в защита. Този развой на събитията наблюдаваха стотиците българи в залата до край на гейма. Тогава великолепният Теди Салпаров спаси една невъзможна топка и се върнахме в мача. С добри атаки на Матей Казийски и Тошко Алексиев затворихме и този гейм на 23 точки.

Тагове:   победа,   волейбол,   гост,

Гласувай:
0

Спечели и ти от своя блог!
1. stefanl - Много хубава победа :)
20.06.2010 04:04
Много хубава победа. Най - важното е, че вече показваме, че сме отбор с характер :)