12.05.2012 23:24 - Чуковете удариха тежко ЦСКА
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 985 Коментари: 1 Гласове:
1

Миньор Перник нанесе тежък удар по шампионските амбиции на ЦСКА и върна изцяло интригата в борбата за титлата. „Чуковете“ победиха с 2:0 „армейците“ в Перник в мач от 28-я кръг на първенството и по този начин „червените“ вече имат аванс от само две точки пред втория Лудогорец.

Миньор Перник поведе с 1:0 в 52-та минута, когато Том центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА, след което Борис Стойчев засече топката с глава и я прати в десния ъгъл на Мболи.

ЦСКА получи правото да изпълни дузпа в 77-та минута, когато Таско Тасков посочи бялата точка за игра с ръка на Христозов в наказателното поле на Миньор. Футболистът на домакините получи жълт картон. Мораес изпълни слабо дузпата и Чворович спаси.

Перничани поведоха с 2:0 в 82-та минута, когато Траянов стреля от около 20 метра и прати топката в долния ляв ъгъл на Мболи за 2:0.
След тази загуба ЦСКА остава начело във временното класиране с актив от 66 точки, но вече е само с две пред втория Лудогорец, който е с 64. Миньор заема девета позиция с 34 точки.