29.05.2011 21:32 - Барселона покори Европа
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 1208 Коментари: 4 Гласове:
0

Барселона е новия носител на най-престижното клубно отличие - Шампионската лига. Отборът на меси победи на финала Манчестър Юнайтед с 3:1 на стадион Уембли.

В 27-та минута на мача Шави пое топката в центъра на терена и с прецизен пас намери Педро, който откри резултата.

Радостта на испанците обаче трая само 6 минути. В 33-ата Гигс получи топката в наказателното поле и пусна към Уейн Руни, който с прекрасен удар от движение възстанови равенството на светлинното табло.

В 54-ата минута Лионел Меси получи топката пред наказателното поле и я прати в долния ъгъл на вратата пазена от холандската легенда Ван дер Саар.

В 69-ата минута Меси се подигра на отбраната на Юнайтед за пореден пък и пусна към Вия, който с много точен удар я прати под гредата.

Българският нападател на англичаните Димитър Бербатов изненадващо бе изваден от групата за мача преди неговото начало и дори не попадна сред резервите на сър Алекс Фъргюсън.