24.06.2010 20:04 - Словакия изхвърли световните шампиони от Мондиала
Прочетен: 334 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 24.06.2010 20:04

image
Световният шампион Италия напусна Мондиал 2010 още след груповата фаза. "Скуадра адзура" загуби с 2:3 от Словакия в последния си мач и така отпадна само с 2 спечелени точки и без победа. Нещо повече - италианците са последни в група F, дори зад абсолютния аутсайдер Нова Зеландия, съобщи Топспорт!

Играчите на Марчело Липи се представиха слабо в огромни периоди от мача и заслужено стяга куфарите за "Ботуша".  Канаваро, Пирло и ко заиграха едва в последните десетина минути, което обаче се оказа недостатъчно.

Словаците поведоха в 25-ата минута. Де Роси сбърка едно подаване, Хамшик овладя и изведе Витек, който матира Маркети - 1:0.

Словакия продължи да играе по-добре и до края на първата част Щърба и Кучка можеха да удвоят с удари отдалеч, но им липсваше малко шанс.

След почивката картината на терена не се промени особено. "Адзурите" трудно организираха играта си и бяха наказани четвърт час преди края. След центриране от корнер, защитата на Италия изби, топката попадана у Хамшик, който веднага с нисък пак я върна в наказателното поле, където Витек подложи крак и я насочи в мрежата - 2:0.

Малко преди гола обаче Италия бе близо до изравняване, след като Шкъртел изби от голлинията удар на играч в синьо.

Драмата обаче тепърва предстоеше. "Адзурите" намалиха десетина минути преди края. Прекрасно двойно подаване между Куалярела и Якуинта, Муха изби шута на последния, но топката попадна на крака на Ди Натале, който я насочи в опразнената врата - 2:1!

Този гол даде надежди на "Скуадрата" и момчетата на Липи натиснаха. В 85-ата мин. гол на Куалярела бе отменен заради много тънка засада. Нападателят бе на сантиметри зад гърба на Шкъртел, което не остана скрито за страничния рефер. В 89-ата Словакия направи резултата 3:1 след уникална грешка в защитата на италианците. Копунек бе изведен сам срещу Маркети от тъч и прехвърли вратаря.

До края на мача "адзурите" стигнаха до още едно попадение, реализирано от Куалярела след страхотен шут извън наказателното поле. В самия край Пепе можеше да изравни, но не успя да засече центриране отдясно.

Така след две ремита и едно поражение, Световният шампион напусна турнира. За осминафиналите пък се класират Парагвай и Словакия.

Тагове:   Италия,   ЮАР,   Мондиала,