16.06.2010 22:07 - Чили започна с победа над Хондурас
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 465 Коментари: 0 Гласове:
0

image Отборът на Чили записа победа в първия двубой от Мондиала в ЮАР. Чилийците се наложиха с минималното 1:0 над Хондурас и дават заявка за място на осминафиналите, съобщи Топспорт. Победното попадение за чилийците стана дело на Жан Бесежур в 34-ата минута на двубоя.

Като цяло играчите на Марселоа Биелса бяха по-добрият тим през почти цялото времетраене и напълно заслужено спечелиха първите си три точки в групата.

Двубоят започна с натиск на Чили. Нападателят на Алексис Санчес бе основна заплаха за вратата на съперника, но нямаше късмет на няколко пъти. Така се стигна до 34-ата минута, когато Жан Бесежур завърши точно многоходова атака и откри резултата.

През втората част отново Чили бе по-настоятелния тим, докато Хондурас така и не успя трайно да погледне към вратата на съперника.

Така половин век след спечеленото трето място на Мондиала през 1962 година, Чили отново записва победа на световно първенство.

Тагове:   футбол,   победа,   Чили,   Над,