13.06.2010 23:24 - Германия даде своята заявка за титла
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 354 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 13.06.2010 23:25

Германия испечели с класическото 4:0 срещу Австралия в мача от група „D” на провеждащото се в ЮАР Световно първенство по футбол. Нападателят Лукас Подолски откри резултата още в осмата минута на срещата, след като бе изведен в наказателното поле от Томас Мюлер, а стрелецът на Байерн (Мюнхен) Мирослав Клозе удвои в 26-ата минута, след като засече с глава центриране на капитана Филип Лам.

В 56-ата минута европейците останаха и с човек повече на терена, след като звездата на Австралия Тим Кейхил получи пресилен червен картон и напусна терена преждевременно.
В 68-ата минута футболистите на Германия се възползваха от числения си превес и отбелязаха трети гол чрез халфа Томас Мюлер, минута по-късно на терена се появи Какау, а 60 секунди по-късно нападателят на Вердер се разписа сред голмайсторите оформяйки изразителната победа на своя тим.