06.06.2010 10:56 - Бразилия отново ни надигра
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 719 Коментари: 0 Гласове:
0

image България загуби и втория си мач срещу Бразилия от Световната лига, след като отстъпи с 2:3 гейма на "селесао".

Първата среща между двата тима вчера също бе загубена от нашите национали, които отново бяха повели в резултата, но в крайна сметка загубиха с 1:3 гейма. Българите започнаха добре срещата и успяха да триумфират в първия гейм, след като ас на Андрей Жеков направи резултата 26:24 след 29 минути игра.

Втората част също започна добре за България, като възпитаниците на Силвано Пранди поведоха със 7:3. След това обаче последва странен спад в играта на волейболистите ни и те логично загубиха с 19:25. Третият гейм бе още по-катастрофален за нашите - те отстъпиха с 15:25 и така Бразилия поведе с 2:1.

Изглеждаше, че ще се повтори предишният сценарий, когато също поведохме, но в крайна сметка загубихме с 1:3 гейма, но българският отбор показа характер и спечели с 25:22. Интересното е, че българите имаха преднина от 24:18, но допуснаха бразилците да спасят цели четири геймбола, преди да затворят частта.

Решаващата последна част вървеше точка за точка, но в средата на гейма бразилците успяха да натрупат солидна преднина и в крайна сметка се поздравиха с успеха след 15:9 и 3:2 гейма.