27.02.2010 09:38 - Канада и САЩ на финал в хокейния турнир
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 625 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Канада и САЩ ще се срещнат на финала на олимпийския турнир по хокей на лед на 21-те зимни игри във Ванкувър.На полуфиналите Канада победи Словакия с 3:2 (2:0, 1:0, 0:2), а САЩ разби Финландия с 6:1 (6:0, 0:0, 0:1).

Така за втори път в последните три олимпийски игри Канада и САЩ ще спорят за трофея. В Солт Лейк Сити през 2002-ра година Канада спечели с 5:2. В груповата фаза на турнира във Ванкувър обаче домакините загубиха от САЩ с 3:5.

Словакия е изненадващия полуфиналист, след като в груповата фаза победи Русия, а на четвъртфиналите отстрани олимпийския шампион Швеция.

Домакините от Канада поведоха с 3:0 след първите две части с попадения на Патрик Марло, Брендън Мороу и Райън Гецлаф. В последната третина обаче Словакия върна два гола само за 3.5 минути чрез Любомир Вишновски и Михал Хандзус.

Отборът на САЩ разби Финландия с 6:1 (6:0, 0:0, 0:1) също е финалист.Тимът на САЩ реши всичко още в първата третина, когато реализира шест безответни гола. Патрик Кейн се отличи с два гола и асистенция, по гол и асистенция добавиха Пол Щастни, Райън Малоун и Зак Парайз, а с две асистенции завърши Брайън Рафалски.

Тагове:   турнир,   канада,   САЩ,