29.04.2012 22:01 - Левски излъга ЦСКА с 1:0
Прочетен: 864 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 29.04.2012 22:02

image

Левски победи лидера в класирането през този сезон ЦСКА с 1:0 в мач от 26-ия кръг на "А" група, който се игра на националния стадион "Васил Левски" в столицата.

"Армейците" бяха по-добрият отбор през целия мач, но не успяха да открият резултата. ЦСКА разтресе и напречната греда на съперника секунди след подновяването на играта.

В 49-тата минута Левски изненадващо откри резултата. Ударът на Орлин Старокин на границата на наказателното поле на "червените" се отби от тялото на защитник на гостите и втурналият се напред Кристовао Рамос вкара отдясно с техничен удар по земя, извеждайки своите напред в резултата.

В средата на втората част Жуниор Мораеш майсторски овладя един случаен дълъг пас след изчистване, втурна се напред се между защитниците на съперника и шутира, но Пламен Илиев спаси.

На два пъти играчите на ЦСКА имаха претенции за дузпа, но главният съдия не надуваше свирката си.

След победата “Левски” събра актив от 53 точки и излезе на четвърто място в класирането на шампионата, докато ЦСКА остана с 63 пункта на сметката си, имайки добра преднина от 5 точки пред втория Лудогорец.

Тагове:   футбол,   дерби,   ЦСКА,   Левски,