18.08.2011 20:26 - Меси донесе Суперкупата на Барса
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 730 Коментари: 0 Гласове:
0

Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като победиха с 3:2 кръвния враг Реал Мадрид. Така след 2:2 в първата среща преди три дни момчетата на Хосеп Гуардиола вдигнаха трофея. Пореден страхотен мач изигра Лионел Меси, който се отчете с две попадения, включително победното в 88-ата минута.

Резултатът бе открит в 15 минута от Андрес Иниеста, реализирал след пас на Лионел Меси. Само 5 минути по-късно равенството бе възстановено от Кристиано Роналдо, изведен от Карим Бензема. Секунди преди края на първото полувреме Барса отново излезе напред чрез Меси, оползотворил подаване на Жерард Пике.

През втората част гостите от Мадрид увеличиха оборотите и в 81 минута натискът им даде резултат - 2:2 след гол на Бензема. Радостта на Реал обаче бе кратка - в 88 минута, дебютиращият в този мач за Барса Сеск Фабрегас започна атаката, след която Адриано намери Меси и той заби победния гол.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ МАДРИД 3:2

1:0 Иниеста (14")

1:1 Роналдо (19")

2:1 Меси (44")

2:2 Бензема (81)

3:2 Меси (88")

БАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Масчерано, Пике, Абидал, Бускетс (85" Кейта), Шави, Иниеста, Педро (81" Фабрегас), Меси, Вия (73" Адриано)

РЕАЛ МАДРИД: Касияс, Рамос, Пепе, Карвальо, Коентрао, Кедира (46" Марсело), Алонсо, Ди Мария (64" Игуаин), Йозил (78" Кака), Роналдо, Бензема