25.06.2010 08:52 - Япония продължава напред след 3:1 срещу Дания
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 528 Коментари: 0 Гласове:
0

image Япония се класира за 1/8-финалите на Мондиала, след като победи Дания с 3:1 в директен спор за второто място на група Е. "Самураите" бяха по-добрият отбор през големи периоди от мача и заслужено преминават в следващата фаза. Датчаните създадоха някои добри положения, които обаче бяха проиграни с лека ръка от ветерана Йон Дал Томасон, писа Топспорт.

Азиатците поведоха още в 17-ата минута. Кейсуке Хонда изпълни по невероятен начин един пряк свободен удар, топката изненада Сьоренсен и влетя в долния ляв ъгъл на вратата.

Само десетина минути по-късно "самураите" удвоиха резултата и то по идентичен начин. Този път Ендо изпълно прекрасно фаул и оплете топката в мрежата под смаяния поглед на датския вратар. Това попадение прекърши духа на "червения динамит" и играчите на Олсен не сътвориха нищо до почивката.

Втората част започна шоково за Дания. Безобиден удар, отново от фаул (!) изненада (отново) Сьоренсен. Втараят изпусна топката, но този път и гредата му помогна.

Датчаните тръгнаха напред, виждайки че няма какво да губят. Ветеранът Томасон обаче провали на два-три път чудесни атаки на своите и изпусна удобни положения.

Малко преди края реферът Джеръм Деймън свири пресилена дузпа за Дания. Томасон бе на косъм да се провали отново. Кавашима спаси удара му, но топката се върна у него и този път той нямаше как да сбърка. До края на срещата времето стигна за още един гол, дело на Оказаки. Нападателят се разписа след чудесна атака, организирана от може би най-добрия на терена Хонда.

Япония ще срещне на 1/8-финалите победителят от група F Парагвай.