22.06.2010 18:59 - Срамно отпадане за Франция
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 392 Коментари: 0 Гласове:
0

ЮАР победи с 2:1 Франция в своя, оказал се последен мач, на Световното първенство. Домакините на Мондиал 2010 откриха резултата на "Фрий Стейт Стейдиъм” в Блумфонтейн чрез Кумало в 20-ата минута. Само седем минути, след като допуснаха гол в своята врата, футболистите на Франция останаха в намален състав.

Директен червен картон заради нарушение срещу Кхето получи полузащитникът на европейския тим – Йоан Гюркуф, а в 37-ата минута възпитаниците на Карлос Алберто Перейра се възползваха от численото си преимущество и удвоиха преднината си чрез Катлего Мпела. Френският отбор все пак вкара своя първи и единствен гол на Мондиал 2010, а негов автор стана Флоран Малуда в 70-ата минута.

Така и двата отбора отпаднаха от Световното първенство, заемайки последните две места в Група „А”, от която за 1/8-финалите се класираха отборите на Мексико и Уругвай.

Тагове:   футбол,   Франция,   ЮАР,   отпадане,