17.06.2010 18:57 - Гърция надви Нигерия с 2:1
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 371 Коментари: 0 Гласове:
0

Гърция постигна първа в историята си победа на световно първенство след като надви отбора на Нигерия с 2:1. Победното попадение за тима на бившите европейски шампиони вкара Торосидис, разписал се в 73-ата минута, след вратарска грешка на нигерийския вратар Ениама.

Първото попадение в мача бе дело на Калу Уче, разписал се в 15-ата минута на двубоя. Състезателят на символичните гости стреля от свободен удар от над 30 метра, като вратарят на гръцкия състав не прецени правилно траекторията на топката и сгреши, връчвайки инициативата на съперника.

В 33-ата минута, за удар без топка срещу противников състезател, от игра бе изгонен състезателят на нигерийския състав – Кайта. Това видимо повлия върху тактическата постройка на отбора и минута преди края на полувремето Салпингидис изравни с удар отдалеч и рикошет в крак на противников състезател.

Тагове:   футбол,   нигерия,   надви,