16.06.2010 23:26 - Уругвай разби ЮАР с 3:0
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 519 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 16.06.2010 23:30

Отборът на Уругвай спечели срещата си с домакина на Световното първенство – Южна Африка с 3:0, след две попадения на голмайстора на уругвайския състав Диего Форлан и едно на Алваро Перейра.

Форлан откри резултата още в 26-ата минута, а в 80-ата удвои преднината на тима си, този път с попадение от дузпа. Единайсетметровият наказателен удар бе отсъден за фаул на вратаря Куне срещу Суарес, за който стражът бе изгонен от игра от рефера Бусака. Форлан реализира хладнокръвно от бялата точка, без да остави каквито и да е шансове на резервния вратар на Южна Африка.

В 26-ата минута нападателят се разписа за 1:0 с удар отдалеч, рикошет в бранител на съперника, както и в горната греда на вратаря Куне.
В продължението на срещата Алваро Перейра отбеляза за крайното 3:0, след удар с глава.

Двубоят бе първи от втория етап на надпреварата в група „А” на Мондиала и се игра на стадион „Лофтус Версфелд”, в столицата Претория.
Досега двата тима се бяха срещали два пъти, като Уругвай имаше победа и равенство, а головата разлика бе 4:3 в тяхна полза.

Тагове:   футбол,   победа,   ЮАР,   уругвай,