11.06.2010 18:59 - ЮАР и Мексико направиха 1:1 на старта на световното
Автор: nmedia Категория: Новини
Прочетен: 807 Коментари: 1 Гласове:
1

Националните отбори на ЮАР и Мексико не успяха да излъчат победител в първия мач от 19-ото Световно първенство по футбол. Срещата на „Сокър Сити” в Йоханесбург завърши при резултат 1:1, а домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа.

Първата по-сериозна обаче опасност бе дело на състезателите на Хавиер Агире. Джовани Дош Сантош проби в полето на ЮАР и шутира от 20 метра, но топката мина встрани от вратата. В 32-ата мин. Вела изведе Франко сам срещу Куне, но вратарят на ЮАР запази вратата си суха, за радост на 90 000 души на "Сокър Сити".

В 37-ата мин. Вела вкара за 0:1, но попадението бе отменено поради засада. В 41-ата мин. Франко отново стреля с глава от точката за дузпи, но на метър над вратата. В последните минути домакините упражниха натиск, но така и не отправиха точен удар към Перес.

От началото на второто полувреме състезателите на Перейра бяха преобразени. Резултатът не закъсня и в 55-ата мин. Шабалала вкара първия гол на Мондиал 2010. Той овладя топката от ляво и с диагонален удар от 15 метра се разписа във вратата на Перес - 1:0. В 79-ата мин. обаче Рафаел Маркес възстанови равенството. Гурдадо центрира от ляво в наказателното поле към необезпокоявания Маркес, който от непосредствена близост отбеляза за 1:1.

В 88-ата мин. Фернандес можеше и да донесе трите точки на Мексико, но ударът му с глава не намери вратата. Минута по-късно Мфела се откъсна от защитниците на гостите, стреля от няколко метра, но уцели рамката на вратата.

Тагове:   футбол,   ЮАР,   Мексико,   направиха,