06.06.2010 11:20 - Приказна блондинка стана Мис Мондиал
Прочетен: 514 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 06.06.2010 11:22

image

Германската ученичка Дженифър Шерман спечели титлата "Мис световно първенство по футбол 2010". Конкурсът се проведе в най-големия развлекателен парк в Германия в град Рюст, съобщи БТА.

За титлата претендираха над 1000 красавици от много страни на възраст между 17 и 36 години, но на финала между 32-те красавици победи 17-годишната Шерман - блондинка с изразителни сини очи.

В състава на журито влизаха известни имена: бившият германски футболен национал Пиер Литбарски, съпругата на футболиста Щефан Ефенберг - Клаудия, и телевизионният водещ Пиер Гайщензетер.

"Аз съм страшно щстлива и се гордея, че станах лице на световния шампионат", каза победителката в турнира. Тя споделя, че сърцето й е в еднаква степен привързано към отборите на Германия и Аржентина, тъй като нейният баща е от Аржентина.

Дженифър все пак призна, че на Мондиал 2010 в ЮАР тя все пак ще бъде на страната на "гаучосите". Заедно с короната "кралицата на първенството" получи и чек за 5000 евро и екскурзия в Египет.

За нейни подгласнички бяха определени представителката на Гърция - Катерина Гианоглу, която се нареди на второ място и холандката - Авалон-Шанел Уейзиг, която остана трета.